Aschehoug, Dina (1861 - 1956) [no]

Other languages: Aschehoug, Dina (norwegian bokmål), Aschehoug, Dina (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:06:40
08/06/2024 07:55:31
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/f825852b-9571-49be-8ccb-80d378db706d | RDF/XML | JSON-LD
Name
Aschehoug, Dina
Norwegian bokmål

Aschehoug, Dina
Swedish

First name
Dina
Norwegian bokmål

Last name
Aschehoug
Norwegian bokmål

Alternative name
Aschehoug, Dina Engel Laurentse
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
12/04/1861 , , Rakkestad [sv],

-Time
12/04/1861
-Place reference
, , Rakkestad [sv],
--Place (text)
Rakkestad
Swedish
Death
17/11/1956 , , Oslo [sv],

-Time
17/11/1956
-Place reference
, , Oslo [sv],
--Place (text)
Oslo
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

-Organization/collection
-Organization/collection
Norwegian bokmål
NKL article_id
416114

-Id
416114
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036619984
-Id
021036619984
-System
DigitaltMuseum