Aar (Gard) [no]

Aar (norwegian bokmål)

Matrikkelgard (Universitetet i Bergen) [no]

Description
Matrikkelgard 104 i Høylandet kommune, Trøndelag [no]
Place type
Dataset owner
Universitetet i Bergen (Educational institution) owns the information on this page
License
Navngivelse (CC BY) [no] applies to the information on this page
Språksamlingane, Universitetet i Bergen
http://www.spraksamlingane.no
Last changed
01/06/2022 17:25:38
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/f609e6c9-4a8b-4996-939c-eee8b1b732aa | RDF/XML | JSON-LD | GeoJSON
Name
Aar
Norwegian bokmål

Other name
År Navneform fra kilde [no] Statens kartverk 2020

-Name
År
Norwegian bokmål

-Name type
Norwegian bokmål


-Specified
Statens kartverk 2020
Norwegian bokmål
Description
Matrikkelgard 104 i Høylandet kommune, Trøndelag
Norwegian bokmål

Code
104
Place type
Norwegian bokmål

Coordinates
64.87968, 12.45124, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
64.87968
-Longitude (Easting)
12.45124
-Source
Lokalitetspunkt, Statens kartverk
Norwegian bokmål
Is Part Of
History

1891-06-30 - 1963-12-31: gnr 15 (1753-15), Foldereid kommune (1753), Nord-Trøndelag (før 1919: Nordre-Trondhjems Amt)
1964-01-01 - 2017-12-31: gnr 104 (1743-104), Høylandet kommune (1743), Nord-Trøndelag
2018-01-01 - pågående: gnr 104 (5046-104), Høylandet kommune (5046), Trøndelag

Norwegian bokmål

Time
01/01/2018 ongoing

-Earliest time
01/01/2018
-Latest time
ongoing
Was part of at time
30/06/1891 31/12/1963 Nord-Trøndelag (Historisk fylke) [no], Foldereid (1753 Foldereid_18910630-19631231), GNID: 1753-15 [no], (før 1919: Nordre-Trondhjems Amt) [no]

-Timespan
30/06/1891 31/12/1963

--Earliest time
30/06/1891
--Latest time
31/12/1963
-Place reference
Nord-Trøndelag (Historisk fylke) [no], Foldereid (1753 Foldereid_18910630-19631231), GNID: 1753-15 [no], (før 1919: Nordre-Trondhjems Amt) [no]

--Place
--Specified
Foldereid (1753 Foldereid_18910630-19631231), GNID: 1753-15
Norwegian bokmål

--Place (text)
(før 1919: Nordre-Trondhjems Amt)
Norwegian bokmål
-GNID
1753-15
--Id
1753-15
--System
GNID
01/01/1964 31/12/2017 Nord-Trøndelag (Historisk fylke) [no], Høylandet (1743 Høylandet_19640101-20171231), GNID: 1743-104 [no],

-Timespan
01/01/1964 31/12/2017

--Earliest time
01/01/1964
--Latest time
31/12/2017
-Place reference
Nord-Trøndelag (Historisk fylke) [no], Høylandet (1743 Høylandet_19640101-20171231), GNID: 1743-104 [no],

--Place
--Specified
Høylandet (1743 Høylandet_19640101-20171231), GNID: 1743-104
Norwegian bokmål
-GNID
1743-104
--Id
1743-104
--System
GNID
Reference
1886-Matrikkelen
Norwegian bokmål

Statens kartverk 2020
Norwegian bokmål

GNIDu
17430104

-Id
17430104
-System
GNIDu
Språksamlingane, SNID
SNID-NO-0008600155974

-Id
SNID-NO-0008600155974
-System
Språksamlingane, SNID
GNID
1743-104

-Id
1743-104
-System
GNID
GNID
1753-15

-Id
1753-15
-System
GNID
GNID
5046-104
-Id
5046-104
-System
GNID