Aanonsen Jernvarefabrikk (Selskap) [no]

Aanonsen Jernvarefabrikk (norwegian bokmål)

Industribedrifter (Norsk Teknisk Museum) [no]

Description
Jernvareprodusenten Aanonsen ekspanderte voldsomt i årene etter 2. verdenskrig, og bygde en stor fabrikk på Økern. I 1965 ble deler av fabrikken kjøpt av naboen Emaljeverket. Datterselskapet Aanonsen Jernvarefabrikk fortsatte med bl.a. baderoms- og kjøkkenutstyr, førts i Aanonsens opprinnelige lokaler i Lakkegata, og siden tilbake på Økern. I dag lever merkenavnet videre administrert fra Oppaker i Nes i Akershus. [no]
Type
Dataset owner
Norsk Teknisk Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
28/08/2017 15:14:43
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/f6097364-d967-40b4-9ff2-3e56d4cd2cdf | RDF/XML | JSON-LD
Name
Aanonsen Jernvarefabrikk
Norwegian bokmål

Alternative name
Aanonsen Industrier
Norwegian bokmål

Description
Jernvareprodusenten Aanonsen ekspanderte voldsomt i årene etter 2. verdenskrig, og bygde en stor fabrikk på Økern. I 1965 ble deler av fabrikken kjøpt av naboen Emaljeverket. Datterselskapet Aanonsen Jernvarefabrikk fortsatte med bl.a. baderoms- og kjøkkenutstyr, førts i Aanonsens opprinnelige lokaler i Lakkegata, og siden tilbake på Økern. I dag lever merkenavnet videre administrert fra Oppaker i Nes i Akershus.
Norwegian bokmål

Establishment
1881

-Time
1881
Termination
1970

-Time
1970
Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Coordinates
59.91458, 10.76061, - WGS84 (EPSG:4326) [sv]

-Reference system
-Latitude (Northing)
59.91458
-Longitude (Easting)
10.76061
DigitaltMuseum
021167116084
-Id
021167116084
-System
DigitaltMuseum