Cammermeyer, Margrethe (1874 - 1946) [no]

Cammermeyer, Margrethe (norwegian bokmål)

Afrikaregisteret (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
Reiste til Fristaten Kongo (EIC) med ektemannen og legen Johan Cammermeyer i 1907. [no]
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
espen.waehle@marmuseum.no [no]
License
Navngivelse-Ikkekommersiell-Del på samme vilkår (CC BY-NC-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
03/09/2019 19:11:50
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/f58e3f75-1380-4f5c-9afc-4ce6207a948a | RDF/XML | JSON-LD
Name
Cammermeyer, Margrethe
Norwegian bokmål

First name
Margrethe
Norwegian bokmål

Last name
Cammermeyer
Norwegian bokmål

Alternative name
Lund, Margrethe (pikenavn)
Norwegian bokmål

Title
Medfølgende ektefelle

-Title
Medfølgende ektefelle
Norwegian bokmål
Description
Reiste til Fristaten Kongo (EIC) med ektemannen og legen Johan Cammermeyer i 1907.
Norwegian bokmål

Birth
18.12.1874

-Time
18.12.1874
Death
19.02.1946

-Time
19.02.1946
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Reiste til Fristaten Kongo (EIC) med ektemannen og legen Johan Cammermeyer i 1907. Et eller to av deres barn ble født i Kongo. Margrethe Cammermeyer bodde også i flere perioder i Belgisk Kongo.

Norwegian bokmål

-Other actor
Norwegian bokmål

-Specification
mor
Norwegian bokmål
-Other actor
-Specification
mor
Norwegian bokmål
-Other actor
-Specification
ektefelle
Norwegian bokmål
-Other actor
Activity
Democratic Republic of the Congo (Country) Fristaten Kongo, Belgisk Kongo

-Place reference
Democratic Republic of the Congo (Country) Fristaten Kongo, Belgisk Kongo
--Specified
Fristaten Kongo, Belgisk Kongo
Norwegian bokmål
Reference
Coosemans, Marthe. 1968. ‘Cammermeyer, (Johan Widding Heiber) [Heiberg]’. In Biographie Colonial Belge, 6:col. 165-167. Bruxelles: Académie Royale des Sciences Coloniales.
Norwegian bokmål

Larsen, Øivind, ed. 1996. ‘Cammermeyer, Johan Widding, Heiberg, 1872-1949’. In Norges leger, 1:552–53.
Norwegian bokmål

Nasjonalbiblioteket Oslo, Håndskriftsamlingen Norske Kongoveteraners Arkiv: Ms. fol. 2592 NKF Arkiv Lover og medlemsfortegnelse
Norwegian bokmål

Nasjonalbiblioteket Oslo, Håndskriftsamlingen Norske Kongoveteraners Arkiv: Ms.fol. 2588 1939 –1946, Korrespondanse
Norwegian bokmål