Description
ADLER
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1843
Byggested: Bremerhafen, Tyskland
Endelig skjebne: Utgått 1867 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:12
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/f50f77de-0834-4a8c-8248-0c4d7bfae140 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADLER
Norwegian bokmål

Other name
ADLER tysk s.n.

-Name
ADLER
Norwegian bokmål

-Specified
tysk s.n.
Norwegian bokmål

Description
ADLER
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1843
Byggested: Bremerhafen, Tyskland
Endelig skjebne: Utgått 1867
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
242 cl
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Arendal 1862-

Skipsfører:

N. J. Strøm 1862-

Eier:

O. C. Næss & N. J. Strøm 1862-

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 242 commerce-lest [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
242
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Built
1843 Bremerhafen, Tyskland
1843

-Timespan
1843

--Earliest time
1843
-Dating comment
1843
Norwegian bokmål

-Place reference
Bremerhafen, Tyskland

--Place (text)
Bremerhafen, Tyskland
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789488

-Id
021176789488
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål