Description
AABO
ex britisk prise
ex finsk ÅBO
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1832
Byggested: Åbo, Finland
Verft: Åbo Gamla Skeppsvarv
Endelig skjebne: Forlist 1864 i Nordsjøen [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:04
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/f3b0b173-6e52-4bba-b6f6-106339189535 | RDF/XML | JSON-LD
Name
AABO
Norwegian bokmål

Other name
nd (prise) britisk

-Name
nd (prise)
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål
ÅBO finsk

-Name
ÅBO
Norwegian bokmål

-Specified
finsk
Norwegian bokmål
Description
AABO
ex britisk prise
ex finsk ÅBO
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1832
Byggested: Åbo, Finland
Verft: Åbo Gamla Skeppsvarv
Endelig skjebne: Forlist 1864 i Nordsjøen
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
600 DWT
Mål: 122,5 - 33,5 - 18,5
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Tønsberg 1855/56-

Farter:

Svartehavsfart

Skipsfører:

J. A. Jacobsen 1856-

Eier:

P. Tschudy, Tjømø 1855/56-
T. & L. Bache, Tjømø

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 600WT dödvikt [sv]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
600WT
-Unit
Swedish
Lengde [no]: 122,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
122,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 33,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
33,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 18,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
18,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1832 Åbo, Finland @ Åbo Gamla Skeppsvarv
1832

-Timespan
1832

--Earliest time
1832
-Dating comment
1832
Norwegian bokmål

-Place reference
Åbo, Finland @ Åbo Gamla Skeppsvarv
--Place (text)
Åbo, Finland @ Åbo Gamla Skeppsvarv
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176800138

-Id
021176800138
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål