Rittun, Bea (1940 - ) [no]

Rittun, Bea (norwegian bokmål), Rittun, Bea (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:36:09
22/01/2022 05:37:44
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/f2794f62-68d5-4db6-8c46-9ece29098764 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Rittun, Bea
Norwegian bokmål

Rittun, Bea
Swedish

First name
Bea
Norwegian bokmål

Last name
Rittun
Norwegian bokmål

Alternative name
Rittun, Berit
Swedish

Other name
Rittun Berit [no] - Fullt navn [no]

-Name
Rittun Berit
Norwegian bokmål

-Specified
Fullt navn
Norwegian bokmål
Norsk kunstnersleksikon

Birth
1940 , , Oslo (fylke) (Norge) [no]

-Time
1940
-Place reference
, , Oslo (fylke) (Norge) [no]
--Place (text)
Oslo (fylke) (Norge)
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk
-Life role

Norwegian bokmål

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Tekstilkunstner

-Type of activity (text)
Tekstilkunstner
Norwegian bokmål
Maler

-Type of activity (text)
Maler
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
430202

-Id
430202
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636488

-Id
021036636488
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
FC99DC27-29CD-4D26-B2D3-64130B85D5BC

-Id
FC99DC27-29CD-4D26-B2D3-64130B85D5BC
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål