Description
AGNES
ex norsk BREMEN
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1865
Byggested: Houfleur, Frankrike
Verft: E. Cardon
Endelig skjebne: Exmouth - Moss, ballast. Ankom Cuxhafen, lekk 1900 /10. Kondemnert 1901 /4. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:16
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/f192e98b-22bb-4c47-825e-516f84432c9d | RDF/XML | JSON-LD
Name
AGNES
Norwegian bokmål

Other name
BREMEN norsk

-Name
BREMEN
Norwegian bokmål

-Specified
norsk
Norwegian bokmål

Description
AGNES
ex norsk BREMEN
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1865
Byggested: Houfleur, Frankrike
Verft: E. Cardon
Endelig skjebne: Exmouth - Moss, ballast. Ankom Cuxhafen, lekk 1900 /10. Kondemnert 1901 /4.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
405 brt
365 netto
Mål: 144,6 - 28,2 - 13,6
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Nøtterø, Tønsberg 1892-1901
Moss 1901-01

Skipsfører:

H. Chr. Henriksen 1892-1901

Eier:

H. Henriksen m.fl. 1892-1901
1901-01 (A/S Barkskib Agnes)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 405 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
405
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 365 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
365
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 144,6 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
144,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 28,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
28,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 13,6 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
13,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1865 Houfleur, Frankrike @ E. Cardon
1865

-Timespan
1865

--Earliest time
1865
-Dating comment
1865
Norwegian bokmål

-Place reference
Houfleur, Frankrike @ E. Cardon

--Place (text)
Houfleur, Frankrike @ E. Cardon
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789558

-Id
021176789558
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål