Aldar, Ingegerd (1932 - ) [no]

Aldar, Ingegerd (norwegian bokmål), Aldar, Ingegerd (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:42:00
27/11/2021 04:14:39
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/ef7db1f0-5a69-4bdd-8eb5-ab6b4b057809 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Aldar, Ingegerd
Norwegian bokmål

Aldar, Ingegerd
Swedish

Alternative name
Aldar, Ingegerd Marie
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
01/02/1932 , , Tananarive, Madagaskar [sv]

-Time
01/02/1932
-Place reference
, , Tananarive, Madagaskar [sv]
--Place (text)
Tananarive, Madagaskar
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

NKL article_id
415905

-Id
415905
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036619879
-Id
021036619879
-System
DigitaltMuseum