Tefas - Nye Hjula (Tekstilindustri) [no]

Tefas - Nye Hjula (norwegian bokmål)

Industribedrifter (Norsk Teknisk Museum) [no]

Description
Tefas ble grunnlagt i 1946 som en sammenslutning av 17 små og store tekstilfabrikker. De største aktørene var Hjula Veveri og Nydalens Compagnie. Det ble bygd et moderne anlegg for farging, etterbehandling og trykking av stoffer på Frysja. Denne rasjonalisering av Oslos gamle tekstilindustri hjalp så vidt gjennom 1950-årene. [no]
Dataset owner
Norsk Teknisk Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
03/05/2017 15:02:41
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/ec9757ed-0cc0-4686-8020-09a4356520c2 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Tefas - Nye Hjula
Norwegian bokmål

Alternative name
Tefas Tekstilforedling
Norwegian bokmål

Description
Tefas ble grunnlagt i 1946 som en sammenslutning av 17 små og store tekstilfabrikker. De største aktørene var Hjula Veveri og Nydalens Compagnie. Det ble bygd et moderne anlegg for farging, etterbehandling og trykking av stoffer på Frysja. Denne rasjonalisering av Oslos gamle tekstilindustri hjalp så vidt gjennom 1950-årene.
Norwegian bokmål

Establishment
1946

-Time
1946
Termination
1955

-Time
1955
Type

Norwegian bokmål

Swedish

Coordinates
59.96572, 10.77158, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
59.96572
-Longitude (Easting)
10.77158
Activity
Tekstilindustri

-Type of activity
Tekstilindustri
Norwegian bokmål
-Other actor
DigitaltMuseum
021167115374
-Id
021167115374
-System
DigitaltMuseum