Description
ADVANCE
ex norsk NOBEL
Nasjon: Norsk
Type: Slettopper
Byggeår: 1920
Byggested: Tønsberg, Norge
Verft: Kaldnæs Mek. Verksted
Endelig skjebne: Solgt til Italia 1933 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:14
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/eb816201-5be6-4774-b92d-08853412a3c6 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADVANCE
Norwegian bokmål

Other name
NOBEL norsk

-Name
NOBEL
Norwegian bokmål

-Specified
norsk
Norwegian bokmål

Description
ADVANCE
ex norsk NOBEL
Nasjon: Norsk
Type: Slettopper
Byggeår: 1920
Byggested: Tønsberg, Norge
Verft: Kaldnæs Mek. Verksted
Endelig skjebne: Solgt til Italia 1933
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Maskineri: Hjelpemotor
Rigg: 3-master
Tonnasje:
370 brt
276 netto
Mål: 140,4 - 28,6 - 11,2
Norwegian bokmål

Type of vessel
History

Hjemsted:

Kristiania - 1927

Skipsfører:

E. Erichsen 1922-
Fr. H. Holst

Eier:

Lars Fredriksen -1927

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 370 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
370
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 276 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
276
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 140,4 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
140,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 28,6 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
28,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 11,2 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
11,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1920 Tønsberg, Norge @ Kaldnæs Mek. Verksted
1920

-Timespan
1920

--Earliest time
1920
-Dating comment
1920
Norwegian bokmål

-Place reference
Tønsberg, Norge @ Kaldnæs Mek. Verksted

--Place (text)
Tønsberg, Norge @ Kaldnæs Mek. Verksted
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789518

-Id
021176789518
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål