Christin, Hans (1857 - 1910) [et]

Other languages: Christin, Hans (estonian)

Biographical Database of Estonian Photographers (Estonian Photographic Heritage Society)

Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
Contact information
http://fotoparand.org.ee/wp/eng/
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
22/06/2020 07:21:18
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/e5fd7f34-30b1-40ee-a27d-eb543423d928 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Christin, Hans
Estonian

First name
Hans
Estonian

Last name
Christin
Estonian

Other name
Kristin [et] -

-Name
Kristin
Estonian

-Source
Nimeteisendi allikas:Liibek 2010, lk 132,142,149
Estonian
Birth
1857

-Time
1857
Death
22/10/1910 , , Tallinn [et],

-Time
22/10/1910
-Place reference
, , Tallinn [et],
--Place (text)
Tallinn
Estonian
Life role
Photographer 1890? 1910?
Liibek 2010, lk 132,160,202

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Lithuanian

Dutch

Norwegian nynorsk

-Timespan
1890? 1910?

--Earliest time
1890?
--Latest time
1910?
-Source
Liibek 2010, lk 132,160,202
Estonian
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Biography

vend - Jaan Christin; tädimehe vend - Jakob Livenström; isa - Jüri

Estonian

Related agent
-Other actor
-Specification
tädimehe vend
Estonian
Occupation
talunik; eruohvitser
Liibek 2010, lk 132,160,170

-Description
talunik; eruohvitser
Estonian

-Source
Liibek 2010, lk 132,160,170
Estonian
Activity
Töötas fotostuudios
1884- Kauguri, Valmiera; Bergamasco ateljees abiline, Peterburi; 02.1890- Endla tn 139, Kaarli kiriku vastas, Tallinn; Heinrichseni majas, Viru tn 380 (Viru tn 17), Tallinn; -1901- Rohuaia ja Narva mnt nurgal, Tallinn; Narva; Narva-Jõesuu; (I 1892- Wittenhofi tn 139, (Endla tänav), Tallinn. II 1894- Viru tn 410, Verschbitzki maja, Tallinn. III 1896- Vestervalli tänav, Narva. IV 1896- Vene turu ääres Oppermanni apteegi kõrval. V 1900- "Vennad Christinid", Jürgensoni maja, Viru tänav, Tallinn. VI 1913- Karu tn 31, Tallinn); 1890 ateljee Võrus
Liibek 2010, lk 97,132,133,135,137,142,160,170

-Type of activity (text)
Töötas fotostuudios
Estonian

-Description
1884- Kauguri, Valmiera; Bergamasco ateljees abiline, Peterburi; 02.1890- Endla tn 139, Kaarli kiriku vastas, Tallinn; Heinrichseni majas, Viru tn 380 (Viru tn 17), Tallinn; -1901- Rohuaia ja Narva mnt nurgal, Tallinn; Narva; Narva-Jõesuu; (I 1892- Wittenhofi tn 139, (Endla tänav), Tallinn. II 1894- Viru tn 410, Verschbitzki maja, Tallinn. III 1896- Vestervalli tänav, Narva. IV 1896- Vene turu ääres Oppermanni apteegi kõrval. V 1900- "Vennad Christinid", Jürgensoni maja, Viru tänav, Tallinn. VI 1913- Karu tn 31, Tallinn); 1890 ateljee Võrus
Estonian

-Source
Liibek 2010, lk 97,132,133,135,137,142,160,170
Estonian
Pildistamistööd
09.1891 andis vendade Kristinite ateljee teada, et pildistatavad Kopli ja Kalamaja kalmistul hauakive, monumente
Liibek 2010, lk 132,134

-Type of activity (text)
Pildistamistööd
Estonian

-Description
09.1891 andis vendade Kristinite ateljee teada, et pildistatavad Kopli ja Kalamaja kalmistul hauakive, monumente
Estonian

-Source
Liibek 2010, lk 132,134
Estonian
Education
1881 siirdusid vennad Kristinid fotograafiat õppima Jakob Livenströmi ateljeesse, Valmiera lähedal Kauguris

-Description
1881 siirdusid vennad Kristinid fotograafiat õppima Jakob Livenströmi ateljeesse, Valmiera lähedal Kauguris
Estonian
Residence
Kauguri; Peterburi; 07.1889- Tallinn; Narva; Narva-Jõesuu
Liivimaa kuberneri kantselei, EAA.296.6.2976 leht 168p

-Description
Kauguri; Peterburi; 07.1889- Tallinn; Narva; Narva-Jõesuu
Estonian

-Source
Liivimaa kuberneri kantselei, EAA.296.6.2976 leht 168p
Estonian
Has works/objects at
Eesti Rahva Muuseum

-Set
Eesti Rahva Muuseum
--Description
Eesti Rahva Muuseum
Estonian
Note
07.11.1885 luba Valmieras pildistamiseks; 12.02.1890 luba ateljee avamiseks Tallinnas; Kristinid pidasid pärast 1884 lühikest aega J. Livenströmi ateljeed Kauguris omal käel; 1899 teatasid Kristinid, et nad teevad "silmapilklisi üleswõtmisi igal ajal nõndanimetatud wälgutule walgustusel" - esimesed konkreetsemad andmed välkvalguse kasutamise kohta Eestis; Kristinid olid ühed esimestest fotograafidest, kes avalikult afišeerisid enda kuulumist eestlaste hulka; Kristinite ateljeedes said koolituse mitmed eesti soost fotograafid; 1893 Tallinnas oli lunastanud II gildi Handelsbillet"i; 1902 pakkus Hans kahenädalasi fotograafiakursusi Tallinnas; 1900 otsisid Kristinid oma ateljeesse õpilaseks 15-16-aastast koolitatud noormeest; 15.08.1905.a. luba fotostuudio avamiseks Tartus St.Peterburi tn.17/1.
Estonian

Reference
Kaljula Teder, "Eesti fotograafia teerajajaid". Eesti Raamat, Tallinn, 1972.
Estonian

Tõnis Liibek, Fotograafiakultuur Eestis 1839-1895. Doktoritöö. Tallinna Ülikool, Kunstide Instituut, 2010
Estonian

Valdeko Vende. Kristinid. - Sirp 1983, 16. sept.
Estonian

Eestipiltnik
36
-Id
36
-System
Eestipiltnik