Hørven, Sigrid [fru] (1897 - 1980) [no]

Hørven, Sigrid [fru] (norwegian bokmål)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Last changed
01/04/2021 14:20:16
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/e4394c02-5657-4d54-8ee3-042052d1cbbe | RDF/XML | JSON-LD
Name
Hørven, Sigrid [fru]
Norwegian bokmål

First name
Sigrid [fru]
Norwegian bokmål

Last name
Hørven
Norwegian bokmål

Other name
Feilberg, Sigrid [no] - Døpenavn [no]

-Name
Feilberg, Sigrid
Norwegian bokmål

-Specified
Døpenavn
Norwegian bokmål
Birth
29/05/1897

-Time
29/05/1897
Death
1980

-Time
1980
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Finnish
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Lege

-Type of activity (text)
Lege
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Nasjonalmuseet ID
E4394C02-5657-4D54-8EE3-042052D1CBBE

-Id
E4394C02-5657-4D54-8EE3-042052D1CBBE
-System
Nasjonalmuseet ID
DigitaltMuseum
021039688340
-Id
021039688340
-System
DigitaltMuseum