Schou, Aage (1901 - 1983) [no]

Schou, Aage (norwegian bokmål), Schou, Aage (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:20:37
25/06/2022 04:22:41
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/e348b5da-3709-45ba-ad82-bde04d577136 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Schou, Aage
Norwegian bokmål

Schou, Aage
Swedish

Alternative name
Schou, Aage Casse
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
19/04/1901 , , Kristiania [sv]

-Time
19/04/1901
-Place reference
, , Kristiania [sv]
--Place (text)
Kristiania
Swedish
Death
27/10/1983 , , Oslo [sv]

-Time
27/10/1983
-Place reference
, , Oslo [sv]
--Place (text)
Oslo
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Same as (internal)
NKL article_id
430461

-Id
430461
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636646
-Id
021036636646
-System
DigitaltMuseum