Description
ZULU
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1879
Byggested: Nova Scotia, Canada
Verft: A. Putnam
Endelig skjebne: Pensacola - Cherbourg*). Pitchpine. Forlatt 1892 9/9 i Nord-Atlanteren. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 16:04:31
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/e063eddc-4da2-45b8-af3d-23cbfe54b8f3 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ZULU
Norwegian bokmål

Other name
ZULU britisk s.n.

-Name
ZULU
Norwegian bokmål

-Specified
britisk s.n.
Norwegian bokmål
Description
ZULU
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1879
Byggested: Nova Scotia, Canada
Verft: A. Putnam
Endelig skjebne: Pensacola - Cherbourg*). Pitchpine. Forlatt 1892 9/9 i Nord-Atlanteren.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
909 brt
888 netto
Mål: 176,1 - 35,7 - 20,3
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

Measurement
Tonnasje [no]: 909 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
909
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 888 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
888
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 176,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
176,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 35,7 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
35,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 20,3 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
20,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1879 Nova Scotia, Canada @ A. Putnam
1879

-Timespan
1879

--Earliest time
1879
-Dating comment
1879
Norwegian bokmål

-Place reference
Nova Scotia, Canada @ A. Putnam
--Place (text)
Nova Scotia, Canada @ A. Putnam
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176800080

-Id
021176800080
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål