Skykkelstad, Agnes (1908 - 1995) [no]

Other languages: Skykkelstad, Agnes (norwegian bokmål), Skykkelstad, Agnes (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
12/04/2024 11:06:37
08/06/2024 13:04:24
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/dbe554cb-a569-4cd4-93df-50dff0159dd8 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Skykkelstad, Agnes
Norwegian bokmål

Skykkelstad, Agnes
Swedish

First name
Agnes
Norwegian bokmål

Last name
Skykkelstad
Norwegian bokmål

Alternative name
Skykkelstad, Agnes Mathilde
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1908 , , Eidsberg [no],

-Time
1908
-Place reference
, , Eidsberg [no],
--Place (text)
Eidsberg
Norwegian bokmål
Death
1995

-Time
1995
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish


Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Activity
Tekstilkunstner

-Type of activity (text)
Tekstilkunstner
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
430577

-Id
430577
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636756

-Id
021036636756
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
B9194239-FAF0-4947-8730-CD0625721E74

-Id
B9194239-FAF0-4947-8730-CD0625721E74
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål