Description
ACADIA
ex britisk HOLLYWOOD
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1893
Byggested: Troon, Skottland
Verft: Ailsa S. B. Co.
Endelig skjebne: 17/4 Dublin - Delaware Breakwater, ballast. Senket 1917 23/4 i N. Atlanteren av tysk ubåt. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:07
10/08/2019 03:49:58
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/da5873ca-8b95-4821-942e-1e9d9b692e97 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ACADIA
Norwegian bokmål

Other name
HOLLYWOOD britisk

-Name
HOLLYWOOD
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål

Description
ACADIA
ex britisk HOLLYWOOD
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1893
Byggested: Troon, Skottland
Verft: Ailsa S. B. Co.
Endelig skjebne: 17/4 Dublin - Delaware Breakwater, ballast. Senket 1917 23/4 i N. Atlanteren av tysk ubåt.
Norwegian bokmål

Technical description
Tonnasje:
1665 brt
1552 netto
Mål: 257 - 38,2 - 21,5
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Drammen 1909-17

Farter:

Trelastfart på Canadas østkystHar rundet Kapp Horn

Skipsfører:

A. G. Nyhus 1909-
Hj. Hjelsæth -1917

Eier:

Sigurd Bruusgaard 1909-17 (A/S Arcadia)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1665 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1665
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 1552 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1552
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 257 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
257
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 38,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
38,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 21,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
21,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1893 Troon, Skottland @ Ailsa S. B. Co.
1893

-Timespan
1893

--Earliest time
1893
-Dating comment
1893
Norwegian bokmål

-Place reference
Troon, Skottland @ Ailsa S. B. Co.

--Place (text)
Troon, Skottland @ Ailsa S. B. Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789422

-Id
021176789422
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål