Westamarin (Selskap) [no]

Westamarin (norwegian bokmål)

Industribedrifter (Norsk Teknisk Museum) [no]

Description
Gründer Toralf Westermoen satte Mandal på hurtigbåtkartet og ga navn til en trofast sliter langs norskekysten: Westamaranen. Denne spesielle varianten av en katamaran ble utviklet ved Westermoens hydrofoil-fabrikk, som en hurtigbåttype langt med egnet for norske farvann enn hydrofoilen. Det ble produsert over 40 westamaraner mellom 1972 og 1996, da bedriften gikk konkurs. [no]
Type
Dataset owner
Norsk Teknisk Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
13/12/2017 10:52:20
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/d7310aa3-efdd-4fae-8d02-317689312dff | RDF/XML | JSON-LD
Name
Westamarin
Norwegian bokmål

Alternative name
Westermoen Båtbyggeri A/S
Norwegian bokmål

Description
Gründer Toralf Westermoen satte Mandal på hurtigbåtkartet og ga navn til en trofast sliter langs norskekysten: Westamaranen. Denne spesielle varianten av en katamaran ble utviklet ved Westermoens hydrofoil-fabrikk, som en hurtigbåttype langt med egnet for norske farvann enn hydrofoilen. Det ble produsert over 40 westamaraner mellom 1972 og 1996, da bedriften gikk konkurs.
Norwegian bokmål

Establishment
1948

-Time
1948
Termination
1996

-Time
1996
Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Coordinates
58.0213, 7.45641, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
58.0213
-Longitude (Easting)
7.45641
DigitaltMuseum
021167116071
-Id
021167116071
-System
DigitaltMuseum