Wiig, Kristine (1873 - 1931) [no]

Wiig, Kristine (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
29/07/2015 13:37:39
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/d566586f-4ad4-4c55-b276-863cd253b9f4 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Wiig, Kristine
Norwegian bokmål

First name
Kristine
Norwegian bokmål

Last name
Wiig
Norwegian bokmål

Alternative name
Wiig, Anna Berte Kristine
Norwegian bokmål

Birth
1873

-Time
1873
Death
1931

-Time
1931
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Fra Vik p¿ Klepp. S¿ster av fotograf Henrik Wiig som hadde atelier p¿ Sandnes med filial p¿ Bryne. S¿steren Pauline (1863-1926) praktiserte som fotograf hos broren og en annen s¿ster, Anna (1857-1917) var gift med fotograf Carl Forsberg jr. i Kristiansand. Kristine var etter tur fotografassistent hos de tre andre.
Virkested:

Norwegian bokmål

Reference
Kilder:

Risa, Lisabet. Dei f¿rste kvinnelege fotografane i Rogaland. (2012). www.fotonettverk-rogaland.no
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
FR
5845

-Id
5845
-System
FR
DigitaltMuseum
021036009311

-Id
021036009311
-System
DigitaltMuseum
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål