Aarhus, Hans (1920 - 1980) [no] - Deprecated

Aarhus, Hans (norwegian bokmål)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
Last changed
05/04/2022 14:40:33
Deprecated
Status

URI
Needs to be published, before URI is available
Name
Aarhus, Hans
Norwegian bokmål

First name
Hans
Norwegian bokmål

Last name
Aarhus
Norwegian bokmål

Other name
Aarhus, Hans Christian Fullt navn

-Name
Aarhus, Hans Christian
Norwegian bokmål

-Specified
Fullt navn
Norwegian bokmål
Birth
1920

-Time
1920
Death
1980

-Time
1980
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
-Life role
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Activity
Sanger

-Type of activity (text)
Sanger
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Billedkunstner

-Type of activity (text)
Billedkunstner
Norwegian bokmål
Same as (internal)
Nasjonalmuseet ID
D3D9EE36-CB53-44BC-82E5-D50283580F99

-Id
D3D9EE36-CB53-44BC-82E5-D50283580F99
-System
Nasjonalmuseet ID
DigitaltMuseum
021039691390
-Id
021039691390
-System
DigitaltMuseum