Description
SAGITTA
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1875
Byggested: Summerville, Prince Edward Island, Canada
Verft: D. Caldswell
Endelig skjebne: 9/11 Hamburg - Cape Haitien. Stykkgods. Dismasted, lekk. Forlatt 1900 /12 N 38g W 12g [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 16:02:01
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/d1f910b6-371c-4611-a9cb-b8eb89630070 | RDF/XML | JSON-LD
Name
SAGITTA
Norwegian bokmål

Other name
SAGITTA [no] - tysk s.n. [no]

-Name
SAGITTA
Norwegian bokmål

-Specified
tysk s.n.
Norwegian bokmål
Description
SAGITTA
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1875
Byggested: Summerville, Prince Edward Island, Canada
Verft: D. Caldswell
Endelig skjebne: 9/11 Hamburg - Cape Haitien. Stykkgods. Dismasted, lekk. Forlatt 1900 /12 N 38g W 12g
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
597 brt
512 netto
Mål: 143,2 - 32,9 - 17,7
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania 1887/90-95
Kristiansand 1895-1900

Skipsfører:

O. G. Olsen 1889/90-95
P. I. Pedersen 1895-98
C. Andersen 1898-1900

Eier:

T. Basseøe 1887/90-93
Chr. Møller 1893-95
J. C. Svendsen 1895-1900

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 597 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
597
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 512 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
512
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 143,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
143,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 32,9 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
32,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 17,7 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
17,7
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1875 , , Summerville, Prince Edward Island, Canada @ D. Caldswell [no]
1875

-Timespan
1875

--Earliest time
1875
-Dating comment
1875
Norwegian bokmål

-Place reference
, , Summerville, Prince Edward Island, Canada @ D. Caldswell [no]
--Place (text)
Summerville, Prince Edward Island, Canada @ D. Caldswell
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176797999

-Id
021176797999
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål