Description
OSCAR II
ex fransk HAMPDEN
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1855
Byggested: St. John, New Brunswick, Canada
Endelig skjebne: Strandet, vrak 1889 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 16:00:44
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/d1f33940-f269-4e5f-82c7-653c61612092 | RDF/XML | JSON-LD
Name
OSCAR II
Norwegian bokmål

Other name
HAMPDEN fransk

-Name
HAMPDEN
Norwegian bokmål

-Specified
fransk
Norwegian bokmål
Description
OSCAR II
ex fransk HAMPDEN
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1855
Byggested: St. John, New Brunswick, Canada
Endelig skjebne: Strandet, vrak 1889
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
520 netto
Mål: 151- 28,2 - 16,2 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Drøbak -1889

Skipsfører:

Olsen -1889

Eier:

H. H. Parr 1885-89

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 520 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
520
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 151 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
151
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 28,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
28,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 16,2 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
16,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1855 St. John, New Brunswick, Canada
1855

-Timespan
1855

--Earliest time
1855
-Dating comment
1855
Norwegian bokmål

-Place reference
St. John, New Brunswick, Canada
--Place (text)
St. John, New Brunswick, Canada
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål