Linnman, Johannes (1881 - 1948) [sv]

Linnman, Johannes (swedish)

Författarregister till Fataburen: Nordiska museets och Skansens årsbok (Nordiska museet) [sv]

Dataset owner
Nordiska museet (Museum) [sv] owns the information on this page
Last changed
10/12/2019 15:20:26
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/ced05469-efc7-4294-ae57-7a81d62326b8 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Linnman, Johannes
Swedish

Other name
Johannes Linnman [sv] - Naturlig namnform [sv]

-Name
Johannes Linnman
Swedish

-Specified
Naturlig namnform
Swedish
Birth
1881

-Time
1881
Death
1948

-Time
1948