Hlödum, Olöf fra (1857 - 1933) [sv]

Hlödum, Olöf fra (swedish)

Författarregister till Fataburen: Nordiska museets och Skansens årsbok (Nordiska museet) [sv]

Dataset owner
Nordiska museet (Museum) [sv] owns the information on this page
Last changed
10/12/2019 15:20:23
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/ce54884e-f42e-430b-bf56-cf9ab8be479a | RDF/XML | JSON-LD
Name
Hlödum, Olöf fra
Swedish

Other name
Olöf fra Hlödum [sv] - Naturlig namnform [sv]

-Name
Olöf fra Hlödum
Swedish

-Specified
Naturlig namnform
Swedish
Birth
09/04/1857

-Time
09/04/1857
Death
1933

-Time
1933