Description
ALFRED
ex britisk CONSTANTINOPLE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1843
Byggested: Sunderland, England [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:28
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/ca6d74ae-fd0c-4f75-a435-3327d5ba6745 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALFRED
Norwegian bokmål

Other name
CONSTANTINOPLE britisk

-Name
CONSTANTINOPLE
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål

Description
ALFRED
ex britisk CONSTANTINOPLE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1843
Byggested: Sunderland, England
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
317 brt
287 netto
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania 1853-
Hvidsten 1862/63-73
Kristiansand

Skipsfører:

H. Hoelstad 1864

Eier:

C. Sewell 1853-
Fr. Chr. Olsen 1862/63-73

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 317 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
317
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 287 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
287
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Built
1843 Sunderland, England
1843

-Timespan
1843

--Earliest time
1843
-Dating comment
1843
Norwegian bokmål

-Place reference
Sunderland, England

--Place (text)
Sunderland, England
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789715

-Id
021176789715
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål