Bull, Schak (1858 - 1956) [no]

Bull, Schak (norwegian bokmål), Bull, Schak (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:41:56
18/09/2021 05:41:39
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/c9dbf8a0-ec5f-412a-9759-d6a3a264be55 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Bull, Schak
Norwegian bokmål

Bull, Schak
Swedish

Alternative name
Bull, Schak August Stenberg
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
10/05/1858 , , gården Fageraas, Årstad ved Bergen [sv]

-Time
10/05/1858
-Place reference
, , gården Fageraas, Årstad ved Bergen [sv]
--Place (text)
gården Fageraas, Årstad ved Bergen
Swedish
Death
25/01/1956 , , Bergen [sv]

-Time
25/01/1956
-Place reference
, , Bergen [sv]
--Place (text)
Bergen
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

NKL article_id
416820

-Id
416820
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036620379
-Id
021036620379
-System
DigitaltMuseum