Lund, Johan (1861 - 1945) [no]

Lund, Johan (norwegian bokmål), Lund, Johan Marinius (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:16:55
02/07/2022 03:57:22
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/c8dfd57e-1dbb-40ae-bffb-1c5a4700bfd2 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Lund, Johan
Norwegian bokmål

Lund, Johan Marinius
Swedish

First name
Johan
Norwegian bokmål

Last name
Lund
Norwegian bokmål

Other name
Lund, Johan Marinius Fullt navn

-Name
Lund, Johan Marinius
Norwegian bokmål

-Specified
Fullt navn
Norwegian bokmål
Norsk kunstnersleksikon

Birth
11/09/1861 , , Drammen [no]

-Time
11/09/1861
-Place reference
, , Drammen [no]
--Place (text)
Drammen
Norwegian bokmål
Death
06/05/1945 , , samme sted [no]

-Time
06/05/1945
-Place reference
, , samme sted [no]
--Place (text)
samme sted
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish


-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Activity
Sølvsmed

-Type of activity (text)
Sølvsmed
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
418083

-Id
418083
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036635818

-Id
021036635818
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
1DCA4A52-23AC-435A-8E2B-ADE11A7EA7AB

-Id
1DCA4A52-23AC-435A-8E2B-ADE11A7EA7AB
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål