Cammermeyer, Jan Widding Heiberg (1911 - 1996) [no]

Cammermeyer, Jan Widding Heiberg (norwegian bokmål)

Afrikaregisteret (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
Sønn av foreldre med flere opphold i Belgisk Kongo [no]
Life role
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
espen.waehle@marmuseum.no [no]
License
Navngivelse-Ikkekommersiell-Del på samme vilkår (CC BY-NC-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
03/09/2019 19:28:27
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/c82e5e44-db3c-4dea-913c-483b954550a6 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Cammermeyer, Jan Widding Heiberg
Norwegian bokmål

First name
Jan
Norwegian bokmål

Middle name
Widding Heiberg
Norwegian bokmål

Last name
Cammermeyer
Norwegian bokmål

Alternative name
Cammermeyer, Johan Widding Heiberg
Norwegian bokmål

Title
Barn født i Kongo (?), lege

-Title
Barn født i Kongo (?), lege
Norwegian bokmål
Description
Sønn av foreldre med flere opphold i Belgisk Kongo
Norwegian bokmål

Birth
1911
Belgisk Kongo? Norge?

-Time
1911
-Dating comment
Belgisk Kongo? Norge?
Norwegian bokmål
Death
1996

-Time
1996
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Finnish
Biography

Sønn av foreldre med flere opphold i Belgisk Kongo, der faren var lege. Den belgiske kolonibiografien opplyser i innførselen om hans far at han het Johan og ble født i Norge. Slektsinformasjon publisert på nett bruker navnet Jan og fødested Belgisk Kongo.

Norwegian bokmål

-Other actor
Norwegian bokmål

-Specification
søsken
Norwegian bokmål
-Other actor
-Specification
far
Norwegian bokmål
-Other actor
-Specification
mor
Norwegian bokmål
-Place reference
--Specified
Belgisk Kongo
Norwegian bokmål
Reference
Coosemans, Marthe. 1968. ‘Cammermeyer, (Johan Widding Heiber) [Heiberg]’. In Biographie Colonial Belge, 6:col. 165-167. Bruxelles: Académie Royale des Sciences Coloniales.
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål
-Text
Slektsdata på nett
Norwegian bokmål