Alna Chem. Fabriker (Selskap) [no]

Alna Chem. Fabriker (norwegian bokmål)

Industribedrifter (Norsk Teknisk Museum) [no]

Description
Firmaet ble etablert i 1859 av Jacob Jacobsen, som i 1848 flyttet fra Skien til Christiania. Her startet han som personlig firma i mars 1859 landets første spesialforretning i maler- og fargevarer. [no]
Type
Dataset owner
Norsk Teknisk Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
04/05/2017 17:07:43
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/c7bd7571-1180-4ce2-8085-d8217f709bb4 | RDF/XML | JSON-LD | GeoJSON
Name
Alna Chem. Fabriker
Norwegian bokmål

Alternative name
Alna Chemiske Fabriker
Norwegian bokmål

Description
Firmaet ble etablert i 1859 av Jacob Jacobsen, som i 1848 flyttet fra Skien til Christiania. Her startet han som personlig firma i mars 1859 landets første spesialforretning i maler- og fargevarer.
Norwegian bokmål

Establishment
1859

-Time
1859
Termination
1967

-Time
1967
Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Coordinates
59.91142, 10.74843, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
59.91142
-Longitude (Easting)
10.74843
Reference
Oslo Adressebok 1955
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021167115035
-Id
021167115035
-System
DigitaltMuseum