Gurie, Sigrid (1911 - 1969) [no]

Gurie, Sigrid (norwegian bokmål), Gurie, Sigrid (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:25:12
31/07/2021 08:35:52
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/c6e0588f-db0d-4f41-92be-83ab394f8cb1 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Gurie, Sigrid
Norwegian bokmål

Gurie, Sigrid
Swedish

Alternative name
Haukelid, Sigrid Guri
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
18/05/1911 , , Brooklyn, N.Y. [sv]

-Time
18/05/1911
-Place reference
, , Brooklyn, N.Y. [sv]
--Place (text)
Brooklyn, N.Y.
Swedish
Death
14/08/1969 , , Mexico City [sv]

-Time
14/08/1969
-Place reference
, , Mexico City [sv]
--Place (text)
Mexico City
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

NKL article_id
416231

-Id
416231
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634758
-Id
021036634758
-System
DigitaltMuseum