Bjerkebæk (Museum) [no]

Bjerkebæk (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturdirektoratet) [no]

Description
Bjerkebæk var Sigrid Undsets hjem på Lillehammer. Hun kjøpte eiendommen i 1919. [no]
Type
Dataset owner
Arts Council Norway owns the information on this page
Last changed
28/10/2020 13:33:49
04/02/2023 06:38:45
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/c3ed9d3e-92fc-44d4-bdbd-cb4731141ec0 | RDF/XML | JSON-LD | GeoJSON
Name
Bjerkebæk
Norwegian bokmål

Alternative name
Sigrid Undsets hjem Bjerkebæk
Norwegian bokmål

Description
Bjerkebæk var Sigrid Undsets hjem på Lillehammer. Hun kjøpte eiendommen i 1919.
Norwegian bokmål

Store norske leksikon

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

Focus
Address
Sigrid Undsets veg 16 2615 Lillehammer Norway (Country)

-Address
Sigrid Undsets veg 16
-Postal code
2615
-Postal place
Lillehammer
-Country

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk
Place reference
Innlandet (Fylke) [no], Lillehammer [no], Sigrid Undsets veg 16E, 2615 Lillehammer, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Lillehammer
Norwegian bokmål

-Place (text)
Sigrid Undsets veg 16E, 2615 Lillehammer, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
61.1229, 10.4696, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
61.1229
-Longitude (Easting)
10.4696
Topic
Norwegian bokmål

Swedish

DigitaltMuseum
MH-B

-Id
MH-B
-System
DigitaltMuseum
FAST-ID
152

-Id
152
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
955378024
-Id
955378024
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer