Abrahamsen, Emil (1875 - 1964) [no]

Other languages: Abrahamsen, Emil (norwegian bokmål), Abrahamsen, Emil (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:05:55
25/05/2024 03:22:16
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/c3231fda-0032-4e23-9b89-7c340f1ea9a8 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Abrahamsen, Emil
Norwegian bokmål

Abrahamsen, Emil
Swedish

First name
Emil
Norwegian bokmål

Last name
Abrahamsen
Norwegian bokmål

Alternative name
Abrahamsen, Emil Alfred
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
07/06/1875 , , Stavanger [sv],

-Time
07/06/1875
-Place reference
, , Stavanger [sv],
--Place (text)
Stavanger
Swedish
Death
16/03/1964 , , Stavanger [sv],

-Time
16/03/1964
-Place reference
, , Stavanger [sv],
--Place (text)
Stavanger
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Has works/objects at
-Organization/collection
Norwegian bokmål
-Organization/collection
-Organization/collection
NKL article_id
415870

-Id
415870
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036619860
-Id
021036619860
-System
DigitaltMuseum