Description
NORDSTRAND
ex dansk fullrigger O. J. BERG
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger / Bark
Byggeår: 1861
Byggested: Bath, Maine, USA
Ombygging: Forandret til bark
Endelig skjebne: London - Fredrikstad. Ballast. Strandet, vrak 1900 26/1 ved Lønstrup, Jylland. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 16:00:21
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/c2172c34-d552-418d-9cf1-7d4b948d3702 | RDF/XML | JSON-LD
Name
NORDSTRAND
Norwegian bokmål

Other name
O. J. BERG (fullrigger) dansk

-Name
O. J. BERG (fullrigger)
Norwegian bokmål

-Specified
dansk
Norwegian bokmål
Description
NORDSTRAND
ex dansk fullrigger O. J. BERG
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger / Bark
Byggeår: 1861
Byggested: Bath, Maine, USA
Ombygging: Forandret til bark
Endelig skjebne: London - Fredrikstad. Ballast. Strandet, vrak 1900 26/1 ved Lønstrup, Jylland.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
1444 brt
1085 netto
Mål: 175,4 - 37,0 -23,3 Lloyds
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

Other vessel type

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania 1893-96
Tjøme, Tønsberg 1896-1900

Skipsfører:

H. J. Thoresen 1895-

Eier:

H. A. Thoresen 1896-1900 (A/S Nordstrand)

Andre opplysninger:

Fraktet frigjøringsstyrker til Cuba i 1895 (telefonhenvendelse fra Vegard Bye 26.10.95)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1444 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1444
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 1085 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1085
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 175,4 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
175,4
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 37,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
37,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 23,3 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
23,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
Lloyds
Norwegian bokmål
Built
1861 Bath, Maine, USA
1861

-Timespan
1861

--Earliest time
1861
-Dating comment
1861
Norwegian bokmål

-Place reference
Bath, Maine, USA
--Place (text)
Bath, Maine, USA
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176796729

-Id
021176796729
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål