Haan, Franziska (1944 - ) [no]

Haan, Franziska (norwegian bokmål), Haan, Franziska (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:30:22
29/05/2022 00:42:20
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/be3236cd-87ac-40bd-af55-453c4cf33312 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Haan, Franziska
Norwegian bokmål

Haan, Franziska
Swedish

First name
Franziska
Norwegian bokmål

Last name
Haan
Norwegian bokmål

Alternative name
Haan, Franziska Edith
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
13/08/1944 , , Bad Eilsen, Vest Tyskland [no]

-Time
13/08/1944
-Place reference
, , Bad Eilsen, Vest Tyskland [no]
--Place (text)
Bad Eilsen, Vest Tyskland
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

Activity
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Smykkekunstner

-Type of activity (text)
Smykkekunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
416265

-Id
416265
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036635191

-Id
021036635191
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
231D7CB8-991F-4CBC-8FA7-D1AA4AF914AB

-Id
231D7CB8-991F-4CBC-8FA7-D1AA4AF914AB
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål