Galaaen, Einar (1913 - 2000) [no]

Galaaen, Einar (norwegian bokmål)

Personer - folkemusikk og folkedans (Opplandsarkivet) [no]

Description
Pensjonert kontorfullmektig [no]
Life role
Dataset owner
Opplandsarkivet (Archive) owns the information on this page
Last changed
29/11/2019 15:47:46
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/bce23fa6-e424-47d7-aa71-5e5d092c9c15 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Galaaen, Einar
Norwegian bokmål

First name
Einar
Norwegian bokmål

Last name
Galaaen
Norwegian bokmål

Alternative name
Galaaen, Einar Hariot Ingulfsen
Norwegian bokmål

Description
Pensjonert kontorfullmektig
Norwegian bokmål

Birth
16/06/1913

-Time
16/06/1913
Death
26/08/2000

-Time
26/08/2000
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Activity
Informant , , Røros, Sør-Trøndelag [no]

-Type of activity (text)
Informant
Norwegian bokmål

-Place reference
, , Røros, Sør-Trøndelag [no]
--Place (text)
Røros, Sør-Trøndelag
Norwegian bokmål
Instrumentalist , , Røros, Sør-Trøndelag [no]
Vanleg fele

-Type of activity (text)
Instrumentalist
Norwegian bokmål

-Place reference
, , Røros, Sør-Trøndelag [no]

--Place (text)
Røros, Sør-Trøndelag
Norwegian bokmål
-Description
Vanleg fele
Norwegian bokmål
Residence
, , Røros, Røros, Sør-Trøndelag [no]

-Place reference
, , Røros, Røros, Sør-Trøndelag [no]
--Place (text)
Røros, Røros, Sør-Trøndelag
Norwegian bokmål
Musikalsk tradisjon [no]
Røros, Sør-Trøndelag

-Heading
Musikalsk tradisjon
Norwegian bokmål

-Text
Røros, Sør-Trøndelag
Norwegian bokmål
Topic
FIOL-Norsk senter for folkemusikk og dans
26147
-Id
26147
-System
FIOL-Norsk senter for folkemusikk og dans