Torstrup, C. (1816 - 1891) [no]

Torstrup, C. (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
21/01/2019 15:37:10
20/08/2022 01:52:55
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/bc959a54-a9f9-4548-a53d-1e5ce5d0ca64 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Torstrup, C.
Norwegian bokmål

First name
C.
Norwegian bokmål

Last name
Torstrup
Norwegian bokmål

Alternative name
Tostrup, C.
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
1816

-Time
1816
Death
1891

-Time
1891
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish


Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Biography

Landskapsmaler og fotograf. Var først omreisende landskapsmaler og ga undervisning i frihåndstegning i Stavanger i 1842. Kom til Kristiansand antakelig så tidlig som i 1846, men er ikke oppført som fotograf før i 1860, da han var den eneste fotografen der. I 1865 var han en av byens tre fotografer .

Virkested:
1865: Kristiansand
1860: Kristiansand

Norwegian bokmål

Reference
Kilder:
Bonge, Susanne: Eldre norske fotografer, 1980
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
FR
2877

-Id
2877
-System
FR
DigitaltMuseum
021036009073

-Id
021036009073
-System
DigitaltMuseum
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål