Austerud, Peder (1943 - ) [no]

Austerud, Peder (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
24/01/2017 13:01:52
24/08/2019 01:24:30
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/bc11d0ea-48ae-4c8e-91f5-d36d21387857 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Austerud, Peder
Norwegian bokmål

First name
Peder
Norwegian bokmål

Last name
Austerud
Norwegian bokmål

Alternative name
Austerud, P.
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
1943

-Time
1943
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Født i Åseral 07.12.1943. Gjennomgikk fotolinjen ved Luftforsvarets Tekniske Skolesenter, Kjevik, deretter i lære i firma Fototeknikk i Oslo, senere hos Jon Fredrik Solberg, Oslo, før han tok svenneprøven i august 1970. Samme år overtok han firma Fotomagasinet i Mandal etter Franciska Walter. Medlem av Sørlandske fotograflaug fra 1971,som styremedlem fra 1978, som oldermann 1985-1986. Ivrig og dyktig kursdeltager og arrangør, anerkjent demonstratør og foredragsholder. Har deltatt på en rekke fotoutstillinger og konkurranser både i inn- og utland, og kommet meget heldig fra disse.

Virkested:
1970-?: Mandal

Norwegian bokmål

Reference
Kilder:
Hvoslef, Kjell Lund: Sørlandets fag-fotografer og Sørlandske fotograflaug, 1988

Bonge, Susanne: Upublisert materiale (SFFR)
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
Alternative id
FR: 135

-Id
135
-System
FR
DigitaltMuseum: 021036004955

-Id
021036004955
-System
DigitaltMuseum
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål