Kittilsen, Birte (1941 - ) [no]

Kittilsen, Birte (norwegian bokmål), Kittilsen, Birte (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:31:20
15/01/2022 05:08:29
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/bc0f62e3-f587-409c-a18c-5521867986a9 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Kittilsen, Birte
Norwegian bokmål

Kittilsen, Birte
Swedish

First name
Birte
Norwegian bokmål

Last name
Kittilsen
Norwegian bokmål

Alternative name
Kittilsen, Birte Marie
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1941

-Time
1941
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Keramiker

-Type of activity (text)
Keramiker
Norwegian bokmål
NKL article_id
417758

-Id
417758
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036635461

-Id
021036635461
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
6328FD19-AB92-45A5-A0D1-B16EB45E8C49

-Id
6328FD19-AB92-45A5-A0D1-B16EB45E8C49
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål