Petersen, Harald (1850 - 1933) [no]

Petersen, Harald (norwegian bokmål), Petersen, Harald (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:39:40
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/bc030e54-f81e-4cd9-95c2-d1560bde3029 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Petersen, Harald
Norwegian bokmål

Petersen, Harald
Swedish

Alternative name
Petersen, Harald Frithjof
Swedish

Birth
09/02/1850 , , Christiania [sv]

-Time
09/02/1850
-Place reference
, , Christiania [sv]
--Place (text)
Christiania
Swedish
Death
18/05/1933 , , Oslo [sv]

-Time
18/05/1933
-Place reference
, , Oslo [sv]
--Place (text)
Oslo
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

NKL article_id
430007

-Id
430007
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636332
-Id
021036636332
-System
DigitaltMuseum