Sandel, Cora (1880 - 1974) [no]

Sandel, Cora (norwegian bokmål), Sandel, Cora (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:05:54
17/04/2021 11:26:49
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/baaaa591-2598-4750-8d2a-ad61f8f8384c | RDF/XML | JSON-LD
Name
Sandel, Cora
Norwegian bokmål

Sandel, Cora
Swedish

Alternative name
Fabricius, Sara Margrethe
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
20/12/1880 , , Kristiania [sv]

-Time
20/12/1880
-Place reference
, , Kristiania [sv]
--Place (text)
Kristiania
Swedish
Death
03/04/1974 , , Uppsala [sv]

-Time
03/04/1974
-Place reference
, , Uppsala [sv]
--Place (text)
Uppsala
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

NKL article_id
430404

-Id
430404
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636591
-Id
021036636591
-System
DigitaltMuseum