Reppen, Edmund (1901 - ?) [no]

Reppen, Edmund (norwegian bokmål)

Afrikaregisteret: Nordiske personer i Afrika under kolonitiden (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
Norsk misjonær som dro til Belgisk Kongo i 1923 [no]
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
espen.waehle@marmuseum.no [no]
License
Navngivelse (CC BY) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
24/02/2022 14:02:50
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/ba3e3205-acf5-4bbd-b553-add78a48965a | RDF/XML | JSON-LD
Name
Reppen, Edmund
Norwegian bokmål

First name
Edmund
Norwegian bokmål

Last name
Reppen
Norwegian bokmål

Other name
Reppen, Edmund Ibenhardt Schonning

-Name
Reppen, Edmund Ibenhardt Schonning
Norwegian bokmål
Title
Misjonær

-Title
Misjonær
Norwegian bokmål
Description
Norsk misjonær som dro til Belgisk Kongo i 1923
Norwegian bokmål

Birth
01/07/1901 Rødøy (Kommune) [no], Tjongsfjord [no],

-Time
01/07/1901
-Place reference
Rødøy (Kommune) [no], Tjongsfjord [no],
--Place
Norwegian bokmål

--Specified
Tjongsfjord
Norwegian bokmål
Death
? United States (Country), California [no],

-Time
?
-Place reference
United States (Country), California [no],
--Specified
California
Norwegian bokmål
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Biography

Norsk baptistmisjonær som virket i Kongo i årene 1923-1927- Han dro senere til USA

Norwegian bokmål

Related to
Aalbu, Bernhard Magnus Sivertsen (1883 - 1959) [no] arbeidet sammen på misjonsmarken

-Other actor
-Specification
arbeidet sammen på misjonsmarken
Norwegian bokmål
Iversen, Frithjov (1895 - 1973) [no] arbeidet sammen på misjonsmarken

-Other actor
-Specification
arbeidet sammen på misjonsmarken
Norwegian bokmål
Activity
Democratic Republic of the Congo (Country), Belgisk Kongo [no],

-Place reference
Democratic Republic of the Congo (Country), Belgisk Kongo [no],
--Specified
Belgisk Kongo
Norwegian bokmål
Reference
Birkeli, Fridtjov, Trygve Bjerkrheim, Martin Ski, Halvor Hjertvik, Johan Straume, Arnfinn Nordbø, Afred K. Dahl, Johannes Gausdal, Gunnar Rødahl, og Chr. Tidemann Strand, red. 1967. "Reppen, Edmund", i Norsk Misjonsleksikon. M-Å. Bd. 3. 3 bd. Stavanger - Oslo: Nomi Forlag - Runa Forlag.
Norwegian bokmål

Holte, Arne Johannes. 2020. «Pionermisjonærene i Kongo! Tiden fra 1920 - 1930». Veiviser’n. Skien Baptistkirke 34 (1): 10–15.
Norwegian bokmål

Solberg, Gunnar. 1972. Trondheims Baptistmenighet gjennom 100 år. Trondheim: Trondheim Baptistmenighet, s. 110
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Om Reppen i Veiviser'n
Norwegian bokmål
DigitaltMuseum
021038794533
-Id
021038794533
-System
DigitaltMuseum