Description
ALERT
ex canadisk OCEAN NYMPH
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1862
Byggested: Quebec, Canada
Verft: N. Rosa [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:23
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/b9139005-1e2b-4603-8a74-90a623559e57 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALERT
Norwegian bokmål

Other name
OCEAN NYMPH canadisk

-Name
OCEAN NYMPH
Norwegian bokmål

-Specified
canadisk
Norwegian bokmål
Description
ALERT
ex canadisk OCEAN NYMPH
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1862
Byggested: Quebec, Canada
Verft: N. Rosa
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
311 brt
294 netto
Mål: 118,1 - 27,3 - 12,6
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania 1889-

Skipsfører:

H. E. Aas 1889-

Eier:

H. E. Aas 1889-

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 311 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
311
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 294 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
294
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 118,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
118,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 27,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
27,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 12,6 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
12,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1862 Quebec, Canada @ N. Rosa
1862

-Timespan
1862

--Earliest time
1862
-Dating comment
1862
Norwegian bokmål

-Place reference
Quebec, Canada @ N. Rosa
--Place (text)
Quebec, Canada @ N. Rosa
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176789661

-Id
021176789661
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål