Newth, Mette (1942 - ) [no]

Newth, Mette (norwegian bokmål), Newth, Mette (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
21/09/2022 10:59:04
01/10/2022 03:36:34
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/b5d2639e-45a6-4f25-8168-8925b745f9b7 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Newth, Mette
Norwegian bokmål

Newth, Mette
Swedish

First name
Mette
Norwegian bokmål

Last name
Newth
Norwegian bokmål

Alternative name
Newth, Mette Cecilie
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
31/01/1942 , , Oslo [sv]

-Time
31/01/1942
-Place reference
, , Oslo [sv]
--Place (text)
Oslo
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

German

NKL article_id
430003

-Id
430003
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636132
-Id
021036636132
-System
DigitaltMuseum