Kristiansen, Tove (1949 - ) [no]

Kristiansen, Tove (norwegian bokmål), Kristiansen, Tove (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:32:20
22/01/2022 05:10:43
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/b44c3d5f-355c-44d9-abdd-9c81f10afca2 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Kristiansen, Tove
Norwegian bokmål

Kristiansen, Tove
Swedish

First name
Tove
Norwegian bokmål

Last name
Kristiansen
Norwegian bokmål

Alternative name
Kristiansen, Tove Kristin
Swedish

Other name
Kristiansen, Tove Kristin [no] - Fullt navn [no]

-Name
Kristiansen, Tove Kristin
Norwegian bokmål

-Specified
Fullt navn
Norwegian bokmål
Norsk kunstnersleksikon

Birth
1949 , , Sør-Trøndelag, Trondheim (Norge) [no]

-Time
1949
-Place reference
, , Sør-Trøndelag, Trondheim (Norge) [no]
--Place (text)
Sør-Trøndelag, Trondheim (Norge)
Norwegian bokmål
-Life role
Norwegian bokmål
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Billedkunstner

-Type of activity (text)
Billedkunstner
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Keramiker

-Type of activity (text)
Keramiker
Norwegian bokmål
NKL article_id
417871

-Id
417871
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036635578

-Id
021036635578
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
0D9F468C-D291-49F7-8210-55C2B3E48C77

-Id
0D9F468C-D291-49F7-8210-55C2B3E48C77
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål