Description
GALATHEA
ex dansk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1832
Byggested: København, Danmark
Verft: Orlogsværftet
Ombygging: Reparert 1862., Forandret til bark.
Endelig skjebne: Strandet, vrak 1889 11/5 ved Oran, Algier [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:56:31
08/05/2021 18:40:25
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/b258dc45-bda9-432b-99a5-9b770fd5fad4 | RDF/XML | JSON-LD
Name
GALATHEA
Norwegian bokmål

Other name
GALATHEA [no] - dansk s.n. [no]

-Name
GALATHEA
Norwegian bokmål

-Specified
dansk s.n.
Norwegian bokmål
Description
GALATHEA
ex dansk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Fullrigger
Byggeår: 1832
Byggested: København, Danmark
Verft: Orlogsværftet
Ombygging: Reparert 1862., Forandret til bark.
Endelig skjebne: Strandet, vrak 1889 11/5 ved Oran, Algier
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
342 1/2 cl
694 netto
Mål: 141 - 31 - 20,8 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Bergen 1862-74
Arendal 1874-89

Farter:

Emigrantskip USE. IndiaRisfarten fra Østen

Skipsfører:

L. Petersen 1864
Samuelsen 1888-89

Eier:

A. C. Mohr & Søn 1862-
C. A. Olsen -1888
Nic. Olsen 1888-89

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 342 1/2 commerce-lest [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
342 1/2
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 694 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
694
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 141 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
141
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 31 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
31
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 20,8 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
20,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1832 , , København, Danmark @ Orlogsværftet [no]
1832

-Timespan
1832

--Earliest time
1832
-Dating comment
1832
Norwegian bokmål

-Place reference
, , København, Danmark @ Orlogsværftet [no]
--Place (text)
København, Danmark @ Orlogsværftet
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176793595

-Id
021176793595
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål