Nilsson, Finn Gösta (1921 - ) [no]

Nilsson, Finn Gösta (norwegian bokmål), Nilsson, Finn (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:00:46
04/12/2021 05:29:23
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/ae34cea0-4cbb-41ca-9b29-d4574e7991bb | RDF/XML | JSON-LD
Name
Nilsson, Finn Gösta
Norwegian bokmål

Nilsson, Finn
Swedish

First name
Finn Gösta
Norwegian bokmål

Last name
Nilsson
Norwegian bokmål

Alternative name
Nilsson, Finn Gøsta
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1921 , , Nøtterøy [no]

-Time
1921
-Place reference
, , Nøtterøy [no]
--Place (text)
Nøtterøy
Norwegian bokmål
Life role
-Life role

Norwegian bokmål


Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Interiørarkitekt

-Type of activity (text)
Interiørarkitekt
Norwegian bokmål
Arkitekt

-Type of activity (text)
Arkitekt
Norwegian bokmål
NKL article_id
430102

-Id
430102
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636169

-Id
021036636169
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
14299E22-930B-4AFD-8B24-4AD18376E625

-Id
14299E22-930B-4AFD-8B24-4AD18376E625
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål