Description
ALEXANDRA
ex finsk HELLAS
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1874
Byggested: Aberdeen, Skottland
Verft: J. Dulhic & Co.
Byggenr: 156
Endelig skjebne: 25/11-1906 Newcastle NSW - Panama, kull. Forlatt i Stillehavet 1907 8/5 ved Galapagos Isl (2 omkommet). Dre iland og ble vrak på Babel Isl. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:25
10/08/2019 03:50:17
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/abbc82ad-90a2-436c-ba0b-2dfcc8da1ad6 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALEXANDRA
Norwegian bokmål

Other name
HELLAS finsk

-Name
HELLAS
Norwegian bokmål

-Specified
finsk
Norwegian bokmål

Description
ALEXANDRA
ex finsk HELLAS
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1874
Byggested: Aberdeen, Skottland
Verft: J. Dulhic & Co.
Byggenr: 156
Endelig skjebne: 25/11-1906 Newcastle NSW - Panama, kull. Forlatt i Stillehavet 1907 8/5 ved Galapagos Isl (2 omkommet). Dre iland og ble vrak på Babel Isl.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
1567 brt
1505 netto
Mål: 261,3 - 39,0 - 23,0
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Lysaker, Kristiania 1902-07

Skipsfører:

E. Pettersen 1902-07

Eier:

J. Johanson & Co. 1902-07 (A/S Alexandra)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1567 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1567
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 1505 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1505
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 261,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
261,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 39,0 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
39,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 23,0 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
23,0
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1874 Aberdeen, Skottland @ J. Dulhic & Co.
1874

-Timespan
1874

--Earliest time
1874
-Dating comment
1874
Norwegian bokmål

-Place reference
Aberdeen, Skottland @ J. Dulhic & Co.

--Place (text)
Aberdeen, Skottland @ J. Dulhic & Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789682

-Id
021176789682
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål