Christoffersen, H.S. (1870 - ?) [no]

Christoffersen, H.S. (norwegian bokmål)

Afrikaregisteret (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
Norsk maskinist som tok tjeneste i Fristaten Kongo fra1893. Syk hjem i 1894. [no]
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
espen.waehle@marmuseum.no [no]
License
Navngivelse-Ikkekommersiell-Del på samme vilkår (CC BY-NC-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
20/10/2020 15:52:18
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/a9de5614-0359-4c6d-88ef-81e1931f5efa | RDF/XML | JSON-LD
Name
Christoffersen, H.S.
Norwegian bokmål

First name
H...
Norwegian bokmål

Middle name
S...
Norwegian bokmål

Last name
Christoffersen
Norwegian bokmål

Other name
Kristoffersen, Helfred Sverre [no] - samme person? [no]

-Name
Kristoffersen, Helfred Sverre
Norwegian bokmål

-Specified
samme person?
Norwegian bokmål
Title
Maskinist

-Title
Maskinist
Norwegian bokmål
Sjømann

-Title
Sjømann
Norwegian bokmål
Description
Norsk maskinist som tok tjeneste i Fristaten Kongo fra1893. Syk hjem i 1894.
Norwegian bokmål

Birth
17/05/1870

-Time
17/05/1870
Death
?

-Time
?
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Norsk maskinist som tok tjeneste i Fristaten Kongo (EIC) fra 6. juli 1893. Syk hjem 12. mai 1894.

Norwegian bokmål

Related to
Scharffenberg, Anna (1869 - 1943) [no] - Deprecated utreise sammen til Kongo , utreise sammen til Kongo [no],

-Other actor
-Specification
utreise sammen til Kongo
Norwegian bokmål

-Place reference
, utreise sammen til Kongo [no],
--Specified
utreise sammen til Kongo
Norwegian bokmål
Scharffenberg, Anna (1869 - 1943) [no] utreise sammen til Kongo

-Other actor
-Specification
utreise sammen til Kongo
Norwegian bokmål
Strøm, G (1862? - ?) [no] utreise til Kongo sammen

-Other actor
Norwegian bokmål

-Specification
utreise til Kongo sammen
Norwegian bokmål
Activity
Democratic Republic of the Congo (Country), Fristaten Kongo [no],

-Place reference
Democratic Republic of the Congo (Country), Fristaten Kongo [no],
Actor in
Reference
Godøy, Bjørn. 2010. Solskinn og død. Nordmenn i Kong Leopolds Kongo. Oslo: Spartacus.
Norwegian bokmål

Jenssen-Tusch, Harald. 1902. Skandinaver i Congo. Svenske, norske og danske mænds og kvinders virksomhed i den uavfhengige Congostat. København: Gyldendalske Boghandel - Nordisk Forlag, s. 387.
Norwegian bokmål

Tygesen, Peter, og Espen Wæhle. 2007. Kongospor: Norden i Kongo, Kongo i Norden. Oslo: Universitetets Kulturhistoriske Museer.
Norwegian bokmål

Wæhle, Espen. 2019. «Kolonialismens dampende fartøy i Kongostaten». I Mennesket og Havet, 73–98. Årbok for Norsk Maritimt Museum 2019. Oslo: Norsk Maritimt Museum.
Norwegian bokmål

-Text
Digitalarkivet Helfred Sverre Kristoffersen - samme person?
Norwegian bokmål
DigitaltMuseum
021038374059
-Id
021038374059
-System
DigitaltMuseum