Aas, Gunnar (1949 - ) [no]

Aas, Gunnar (norwegian bokmål), Aas, Gunnar (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:06:09
27/11/2021 04:13:04
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/a930edef-8fbc-4636-8260-7ca3f262ee3a | RDF/XML | JSON-LD
Name
Aas, Gunnar
Norwegian bokmål

Aas, Gunnar
Swedish

Alternative name
Aas, Rangvald Gunnar
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
08/03/1949 , , Stord [sv]

-Time
08/03/1949
-Place reference
, , Stord [sv]
--Place (text)
Stord
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

NKL article_id
431067

-Id
431067
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637366
-Id
021036637366
-System
DigitaltMuseum