Aarhus, Hans (1920 - 1980) [no]

Aarhus, Hans (norwegian bokmål), Aarhus, Hans (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:06:06
27/11/2021 04:12:51
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/a84f4000-2db5-4868-b0a4-aff7b5dc29d4 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Aarhus, Hans
Norwegian bokmål

Aarhus, Hans
Swedish

Alternative name
Aarhus, Hans Christian
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
26/09/1920

-Time
26/09/1920
Death
02/1980 , , Oslo [sv]

-Time
02/1980
-Place reference
, , Oslo [sv]
--Place (text)
Oslo
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

NKL article_id
431051

-Id
431051
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637356
-Id
021036637356
-System
DigitaltMuseum